Jak najlepiej urządzić sobie biuro?

Jeśli pracowałeś kiedykolwiek w biurze, to zapewne zdajesz sobie doskonale sprawę z tego, że bardzo ważna ergonomia pracy oraz jej właściwa organizacja. Najlepiej jest wszystko mieć zawsze pod ręką, aby niepotrzebnie się nie rozpraszać i nie przerywać aktualnie wykonywanych zadań na szukanie najważniejszych dokumentów, czy choćby długopisu.

Jak zacząć?

Jeśli decydujesz się urządzić biuro dla siebie, to ważne jest, aby skupiać się przede wszystkim na tym, co Tobie się aktualnie podoba i jaki masz gust w kwestii mebli, czy dodatków. Niemniej jednak, zazwyczaj trzeba zaprojektować biuro w taki sposób, aby móc swobodnie przyjmować w nim gości i klientów, a wtedy już sprawa nieco się komplikuje. Przede wszystkim ważne jest tutaj ważny odpowiedni sposób podzielenia całej powierzchni. Możesz zdecydować się na tzw. open space, gdzie nie ma ścian, a pracowników poszczególnych sekcji w zasadzie nie oddzielają nawet parawany, czy szyby. To to tyle wygodne rozwiązanie, że poprawia komunikację w zespole, ale niekiedy może też niektórym przeszkadzać, bo panuje wtedy większy hałas.

Jakie meble wybierać?

Jeśli chodzi o meble do biura, to przede wszystkim należy kierować się funkcjonalnością i względnym minimalizmem. Zdecydowanie warto jest wyposażyć się w regały, biurka, jak również wygodne krzesła, które umożliwią komfortową, nawet kilkugodzinną pracę w pozycji siedzącej.

2 komentarze Dodaj komentarz

  1. Leszek pisze:

    A nie lepiej sobie do tego wynająć projektanta wnętrz, który się wszystkim zajmie?

  2. Halina pisze:

    Nie wyobrażam sobie samodzielnie urządzać biura, chyba by mnie to przerosło…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *